ACE; Darbe Emiciler Kompakt Tasnif Sisteminde Vibrasyonu Azaltıyor...

Online alışverişe olan ilginin giderek artması gönderilerin hacminin de artmasına neden olmaktadır. Almanya’yı örnek aldığımızda, Federal Parsiyel ve Ekspres Lojistik Birliği'nin verilerine göre 2018 yılında Almanya’da 330 milyon hediye teslimatı gerçekleştirildiğini görüyoruz. Gönderi tasnif tesisleri, özellikle yılın en yoğun zamanlarında bu artan miktarlarla baş etmek zorunda kalıyor. Artan bu talep, paketleri kaybetmeden yüksek hızlarda hareket ettirmesi gereken tasnif makineleri üzerinde daha fazla baskının oluşmasına neden oluyor. Bu vaka çalışmasında, son teknoloji tasnif sisteminin paketlerin konveyörden düşmesi sırasında oluşan darbeyi nasıl karşıladığını araştırıyoruz. ACE Minyatür darbe emicileri, hızlı ve hatasız teslimat sağlayarak bu probleme son veriyor.

 

Tasnif Makinelerinde bir Lider

Hollanda belediyesi Hillegom, Kuzey Denizinden çok da uzak olmayan bir noktada yer almaktadır. Avrupa'nın en büyük tasnif sistemi üreticilerinden biri olan tesisin böylesine tablo gibi bir yerde kurulduğuna inanmak ilk bakışta zor.
Equinox MHE Şirketi, manuel tasnif, toplama ve depo yönetim sistemleri dâhil anahtar teslim lojistik otomasyon sistemleri sağlar. Kullanıcılar, posta kodu, gönderilecek güzergâh ve sipariş dâhil olmak üzere kendi tasnif parametrelerini seçebilir; bunların sonuncusu olan sipariş verme özellikle tatil günlerinde e-ticaret şirketleri için oldukça önemli bir unsurdur.
Equinox MHE tasnif makineleri, ürünleri taşımak için tepsileri entegre eder. Bir ürün makineye girdiğinde, sistem barkodu tarayarak onu tanımlar. Bir tepsi daha sonra ürünü tasnif edildiği, paketlendiği ve nihayetinde gönderildiği başka bir istasyona taşır.

 

Dar Kavisler Nedeniyle İstenmeyen Vibrasyon.

Equinox MHE, tepsilerin üzerinde dolaştığı karakteristik oval şekilli bir konveyöre sahip bölmeli tepsi sıralayıcılar dâhil olmak üzere birçok çeşitte tasnif makinesi üretir. Yerden tasarruf etmek için, şirket mühendisleri daha küçük kavis yarıçapına sahip bir bölmeli tepsi sıralayıcı tasarladılar. Ne var ki bu tasarımın bir sonucu olarak, taşınan kaplar kavisler boyunca birbirine yakın hareket ederek vibrasyona neden oldular. En kötü durum senaryosunda bu vibrasyon, kıymetli yükün konveyörden düşmesine neden olabilir.
Bu sonucu önlemek için Equinox MHE, şirketin kendi tasarım departmanı içerisinde bulunan sönümleme teknolojisinin hâlihazırda iyi bilinen tedarikçisi olan ACE ile temasa geçti. Equinox MHE proje yöneticisi Tjalling Dolman, “ACE ile bir projede çalışmanın her zaman olumlu bir deneyim olduğunu” belirtti. “Onlar en iyi sonucu elde etmek için ellerinden geleni yapan kendini adamış iş ortaklarıdır.”

Kendinden ayarlı, bakım gerektirmeyen MC 150EUM serisi minyatür darbe emiciler.

 

ACE Mini Darbe Emiciler Merkez Kaç Kuvvetlerini Sönümler


ACE mühendisleri bu gereksinimleri karşılamak için en iyi çözümün MC150EUM minyatür darbe emiciler olduğunu belirledi. Bu bakım gerektirmeyen, montaja hazır cihazların tasarımında, sönümleme sıvısını kendisini çevreleyen havadan tamamen ayıran ve aynı zamanda düşük geri tepme kuvvetleri ileten hermetik sızdırmaz bir dönen diyafram ön plana çıkar. Kullanıcılar, bir basınç odasına pnömatik silindirlerde 100 psi'ye kadarlık sonlandırıcı sönümleme için bu emicileri doğrudan monte edebilirler.

Diğer önemli özellikleri arasında, entegre pozitif durdurma, geniş aralıktaki efektif ağırlık ve 25 dereceye kadar darbe açılarını karşılayabilen bir yan yük adaptörü bulunur. Küçük boyutlarına rağmen darbe emiciler her devirde 20 Nm veya sadece 150 mm vuruş ile saatte 34.000 Nm enerji kapasitesine sahiptir. Üstün sönümleme performanslarına ek olarak, MC150EUM serisi, geleneksel darbe emicilerin dört katı kadar olan 25 milyon çevrime kadar hizmet ömrüne sahiptir. Üniteler, paslanmaz çelik olarak da mevcut olmalarının yanı sıra hızlı ve basit kurulum için çeşitli aksesuarlar içerirler.

Paketleme ekipmanına ek olarak, minyatür darbe emiciler, malzeme taşıma ekipmanı, robotik ve takım tezgâhları dâhil olmak üzere çeşitli otomatize edilmiş uygulamalar için de uygundurlar. Darbe emiciler, bölmeli tepsi sıralayıcıya monte edildiğinde, istenmeyen vibrasyonu başarıyla azaltarak ve paketlerin devrilme riskini ortadan kaldırarak, kavislerden geçen tepsilerin hareketlerini anında kolaylaştırdılar. Dolman “ACE minyatür darbe emicilerin gereksinimlerimize mükemmel şekilde uyum sağladığını” belirtti. “Beklendiği gibi, bileşenler sorunsuz çalışıyor.”

Daha fazla bilgi almak ve ürün seçimi yapmak için tıklayınız.