Rollon Plus Sistem

ELM

 

Bu, Rollon'un çok yönlü, tamamen kapalı kayış tahrikli lineer aktüatörlerin  öncü hattıdır. ELM lineer birimleri, 50 mm'den 110 mm'ye kadar dört boyutta mevcuttur. Ekstrüzyon ve eloksallı alüminyumdan oluşan sağlam bir profille kendini destekleyen bir yapıya sahiptirler. İtme kuvveti çelik takviyeli, poliüretan tarafından iletilir. Hareketli taşıyıcı lineer bir kılavuz sistemi veya opsiyonel kam rulman sistemi ile tam olarak yönlendirilir ve desteklenir.Bir poliüretan sızdırmaz şerit, kayışın tahrik ve lineer kılavuz sisteminin toz, kir, chips, sıvı ve diğer kirleticilere karşı tam bir koruma sağladığını garanti eder. Paslanmaz çelik şeritler gibi diğer sızdırmazlık sistemlerinin kırılganlığını önler. Lineer hareket için kullanılan bileşenler, yağlayıcı depo, kafesli bilyalı rulman blokları ve çift dudaklı contalar; "Bakım gerektirmeyen" bir sistemi teşvik eder. Kasnaklar, rulmanlar ve tahrik milleri endüstride en sağlam olanlardır. ELM, yüksek hızlı görev çevrimleri ve konum tekrarlanabilirliği gerektiren çok sert çalışma ortamlarında uygulamalar için en iyi üründür.

 

ROBOT

 

ROBOT serisi, özellikle belirgin pitch, yaw veya roll momentleri uygulanan ağır yük uygulamaları için çok uygundur. Veya transfer  fabrika otomasyon hattında SCARA tipi mafsallı kol robotlarının doğrusal taşınması için uygundur. Sağlam, yüksek yüklü bir seçim olan ROBOT Serisi, en 100 mm'den 220 mm'ye kadar dört boyutta bulunan ROBOT serisi doğrusal üniteler, haddelenmiş ve eloksallı alüminyumun kesitli ağır bir dikdörtgen kesitinden yapılmış katı bir yapıya sahiptir. İtme kuvveti çelik takviyeli bir poliüretan ile iletilir. Taşıyıcı, taşıyıcıyı ve tüm olay yüklerini ve momentleri destekleyecek şekilde konumlandırılmış dört kendinden yağlamalı "bakım gerektirmeyen" kafesli rulman bloklu, iki paralel doğrusal kılavuz üzerinde çalışır. Yük veya moment taşıma kapasitesini daha da artırmak için çoklu bağımsız veya kasnaklı tarzı vagonlar mevcuttur. Bir poliüretan sızdırmazlık şeridi, sürme kayışının kir, chips, sıvı ve diğer kirleticilere karşı tamamen korunmasını sağlar. ROBOT serisi, tekrarlanabilir, bakım gerektirmeyen endüstriyel otomasyona gereksinim duyan   agresif ortamlarda ağır, yüksek hız, dalgalanan yük ve moment uygulamaları için net bir seçimdir. ROBOT serisinin her boyutu için, 2 bağımsız vagonlu 2C versiyonu da mevcuttur. Her araba kendi kayışıyla sürülür. Sürücü kafası iki taraftan biri olmak üzere iki vites kutusuna uyum sağlayabilir. Bu çözüm, pick-place uygulaması veya yükleme ve boşaltma makinesi için idealdir. ROBOT serisi, tekrarlanabilir, bakım gerektirmeyen endüstriyel otomasyona gereksinim duyan agresif ortamlarda ağır, yüksek hız, dalgalanan yük ve moment uygulamaları için net bir seçimdir. 

 

SC SERİLERİ

 

SC serisi doğrusal üniteler,  gantry uygulamalarında veya taşıyıcı sabit haldeyken alüminyum profili hareket ettirmek zorunda oldukları uygulamalarda dikey hareket için spesifik olarak tasarlanmıştır.Üç boyutta mevcuttur.SC lineer aktüatörü, 65 mm, 130 mm ve 160 mm boyutlarında mevcuttur; ekstrüzyonlu ve eloksallı alüminyum profili (SC 65 için kare profil) tarafından üretilen kendinden destekli bir yapıya sahiptir.SC, iki paralel doğrusal kılavuz, dört adet bakım gerektirmeyen "kafesli bilyalı yatak bloğu ve çok geniş bir kayış tahriki ile garanti edilen çok sert dikey bir sistemdir.SC Serisi ağır yükler ve yüksek devir uygulamaları için tasarlanmıştır. Adaptör plakalarına gerek kalmaksızın ROBOT Serisi aktüatörler ile uyumlu ve monte edilecek şekilde özel olarak tasarlanmış ve konfigüre edilmiştir.

loading...

Satış Mühendisi

Sercan SUİÇMEZ
Tel. +90 212 293 82 00
Mob. +90 549 622 50 90
sui@bibus.com.tr