Rubber-Metal Vibrasyon Takozları

Günlük hayatta gürültü ve vibrasyon önleme gün geçtikçe daha önemli hale geliyor. Dolayısıyla üretim tesislerinde, çalışma ortamlarımızda daha çok vibrasyon takozuna ihtiyaç duyuyoruz.

Gürültü emisyonlarının veya zararlı titreşimlerin önlenmesi, bu nedenle yalnızca gürültüden korunma ve iş sağlığı ve güvenliği mevzuatının gerektirdiği bir zorunluluk değildir; Kaynakların, örneğin, artan üretim kalitesine ulaşmak için uygun iyileştirme önlemleri geliştirmek amacıyla hedeflenen analizler yoluyla yerelleştirilmesi gerekir. Sarsıntıların ikinci bir yan ürünü, çevreleyen üretim ortamı ve kullanımda olabilecek herhangi bir ölçüm ve test tesisi üzerindeki etkileridir.

Titreşim sönümleyici kullanarak alınan tedbirler sonucunda elde edilecek kazanımlar;

  • İnsan ve çevre için daha iyi çalışma koşulları
  • Daha hassas üretim yapabilmenin sonucu yüksek kaliteli ürün
  • Düşük maliyetli çözümler sayesinde rekabetçi kalabilme
  • Makinaları maksimum verimde çalıştırabilmenin sonucu olarak artırılmış üretim hızı
  • Daha uzun ekipman ve makine ömrü
  • Daha hızlı ve daha hassas ölçebilme

SLAB Titreşim Sönümleyici Plakalar

SLAB damperleme plakaları özel formüller kullanılarak, özellikle darbe ve titreşim sönümleyici özellikli visco-elastik PUR malzemelerden yapılmış ekipmanlardır. Aynı zamanda gürültü kirliliğini de ortadan kaldıran bir yapıya sahiptir. Geri tepme elastikiyeti  DIN 53573 standartına göre < 30 % (Tolerans +/- 10%) civarındadır. Eğer kütleyi tam bir noktada durdurmak ve 100% enerji sönümlemesi gerekmiyorsa, hidrolik damperlere kütle hareketi sonunda alternatif olabilirler.

Faydalı Linkler

loading...

Ürün Müdürü

İlker TOPAL
Tel. +90 542 329 25 90
ito@bibus.com.tr