Medikal Sektör Çözümleri

Direkt olarak insan sağlığıyla bağlantılı bir endüstride, kullanılan teknoloji yüksek performans sunmalı ve kullanıcılara, hastalara ve tıp operatörlerine pozitif bir yaklaşım garanti etmeyi hedeflemelidir. Mekanik parçalar fark yaratabilirler.

Medikal endüstri iki anahtar konuya odaklanmaktadır. İlki, hijyen seviyesidir: çevre ve ekipman daima temiz olmalıdır, sık yıkama ve deterjanlar mekanik parçaların ömrünü ve çalışmasını etkileyerek, bunların erken aşınmasına neden olabilir.

İkincisi, makinelerin performans seviyesi güvenilir sonuçlar garanti etmek amacıyla hassas ve stabil, ağır yükleri kaldırabilmek amacıyla sağlam, sınırlı alanlara birden fazla komponentin yerleştirilmesine olanak tanıyacak şekilde de kompakt olmalıdır.

Rollon lineer rayları ve lineer sistemleri, ameliyat masaları, dişçi koltukları gibi medikal-teknik platformlardan teşhis sistemlerine (X-ışın makineleri, Manyetik Rezonans ve Tomografi cihazları), sıvılarla işlem görebilmek için cerrahi ve laboratuvar robotlarından otomatik ilaç depolarına kadar farklı tıbbi uygulamalar için uygundur.

Tıp endüstrisinde lineer raylar ve sistemler için anahtar uygulamalar:

  • Ameliyat masalarında lineer hareket
  • Teşhis sistemlerinde lineer hareket
  • Laboratuvar robotlarında lineer hareket
  • Dişçi koltuklarında lineer hareket.
Sektöre Tedarik Ettiğimiz Ürün Grupları
loading...
Ürün Müdürü

Daha fazla video için BIBUS Youtube kanalımızı takip edin!