Yalın Üretim Sistemleri

Yalın Üretim Sistemlerinin boru ve profillItem Karakuri Sistemlereri hafif ve korozyona dayanıklı alüminyumdan yapılmıştır. Profile Tube System D30'un optimize edilmiş tasarımı, yüksek yük taşıma kapasitesi sunarken, parçaları yeniden kullanma ve genişletme özelliği, olağanüstü maliyet verimliliği sağlar. Aynı zamanda, bükülme mukavemeti arttırılmış ağır hizmet tipi profiller, yüzde 70 ahşaptan imal edilmiş, elektriksel olarak yalıtkan bir plastik boru ve özellikle hafif bir karbon tüp gibi özel özelliklere sahip özel uygulamalar için profiller de bulunmaktadır. Standart profillerin yanı sıra renkli profiller de mevcuttur ve bir alanın nerede başladığını ve başka bir bitimin net bir şekilde gösterilebilmesini sağlamak için kullanılabilir. Tüm bu profillerin ortak bir yönü, makinelerin ne kadar kolay işledikleridir. Profiller ve tüpler herhangi bir özel alet kullanmadan sahaya kadar kesilebilir. Kesme toleransları ve küçük açısal hatalar bağlantı elemanları tarafından dengelenir, böylece daha fazla işleme gereksinimi ortadan kalkar. Çok yönlü ürün bağlantı elemanları sayesinde, yapıları istediğiniz zaman genişletebilirsiniz.

Sonuç olarak, Yalın Üretim Sistemleri sürekli iyileştirme ilkesini desteklemektedir. Bağlantı elemanları ve profiller kombinasyonuyla sunulan stabilite sayesinde, Yalın Üretim Sistemlerimiz, taşıma arabaları ve Karakuri uygulamaları için idealdir.

Avantajları

  • Fabrika Ekipmanı

Alüminyum profiller ve bağlantı elemanları D30, sağlam raflar ve fabrika ekipmanı üretmek için hemen yan yana monte edilebilir. Tüm bağlantılar, sıkılır sıkıştırılmaz sabittir, ancak her zaman çalışma süreçlerinde sonraki değişikliklere uyum sağlayacak şekilde değiştirilebilir. 

  • Intralojistik

İntralojistik çözümler, ağır şart tekerler ve alüminyum boru profiller ile kalıp döküm alüminyum bağlantı elemanlarının kombinasyonundan yararlanır. Bu yaklaşım, taşıma arabalarının günümüzün çalışmalarının sabit gerilmelerine dayanabilmesini sağlar. Sonuç, yüksek kullanılabilirlik ve minimum bakım maliyetleridir. Otomatik boşaltmalı çözümler için özel bileşenler, malzemelerin sorunsuz bir şekilde akmasını sağlamak için manuel müdahalelere olan ihtiyacı en aza indirir.

  • Malzeme Akışı

Akış rafları ve çok çeşitli makaralı konveyörlerin inşa edilmesine yönelik basit bir yaklaşım, standart konteynerler ve iş parçası taşıyıcıları için düz ileri işleme uygulamalarını destekler. Hassas ürünler, yumuşak koruyucu ambalajlar ve hacimli parçalar bile özel çözümler kullanılarak güvenli bir şekilde taşınabilir ve saklanabilir.

  • Düşük Maaliyet Otomasyon-Mekanik Çözüm

Sürücüler, elektrik ya da basınçlı hava gerektirmeyen mekanik otomasyon, işçileri zorlar ve süreçleri daha verimli hale getirir. Hareketli parçalar, roketler, konteyner depolama tesisleri ve konteynerleri kaldırmak ve hareket yönünü değiştirmek için mekanizmalar oluşturabilir ve küçük alanlara entegre edilebilir.

loading...

Ürün Müdürü

Alper GÜNDÜZ
Tel. +90 444 20 38
Mob. +90 549 622 50 60
gu@bibus.com.tr

Karakuri nedir?

Karakuri, 17-19. Yüzyıllarda Japonya'da icat edilen bir otomasyon mekanizmasıdır. İlk olarak, geliştirilen uygulamaların çoğu, çay servisi gibi, eğlence amaçlı kullanılmıştır.

Karakuri onlarca yıl boyunca, fiziksel prensiplere dayanan süreçlerin basit ama akıllı otomasyonuna - hiçbir sürücü, sensör, elektrik veya basınçlı hava olmaksızın - yalın felsefenin merkezi bir unsuru olmuştur. Amaç, bir yandan mevcut tesislerin, parçaların ve bileşenlerin bir yanda mevcut olan kaynakların ve diğer yandan işyerinde işgücünün yaratıcılığının (düşük maliyetli otomasyon) kullanılmasıdır.