Elastik Kaplin

Nor-Mex®

TSCHAN Nor-Mex serisinin dönmeye karşı esnek kaplini her yönden esnektir ve bu nedenle bağlı makinelerin açısal, paralel ve eksenel şaft hizalarını telafi eder. Yanlış hizalamalara, örneğin yanlış montaj, ısı hareketleri veya düzelme olayları neden olabilir. Bağlantının dönme direnci sayesinde, tesis makinelerinin operasyonel aralığından kaynaklanan tehlikeli burulma titreşimleri, hiçbir olumsuz etkinin beklenmeyeceği dönme hız aralıklarına aktarılabilir.

 

TSCHAN® TNS

TSCHAN®-S kuplajı, bükülmez şekilde esnek, darbeye dayanıklı bir pençe kuplajıdır. Belirtilen toleranslar dahilinde açısal, radyal ve eksenel şaft hizasını dengeler. TSCHAN®-S kuplajında, tork sıkıştırılmış bir elastik ara halka vasıtasıyla iletilir. Elastik ara halka, şokları ve burulma titreşimlerini emer, yağa karşı dirençlidir ve büyük ölçüde sıcaklığa karşı duyarsızdır.

 

TSCHAN® TNB

Rotasyonel olarak esnek, emniyetsiz pençe kaplin TSCHAN B serisi her yöne esnektir ve bu nedenle bağlı makinelerin açısal, paralel ve eksenel şaft hizalarını telafi eder. Yanlış hizalamalara, örneğin yanlış montaj, ısı hareketleri veya düzelme olayları neden olabilir. Bağlantının dönme esnekliği sayesinde, tesis makinelerinin operasyonel alanından kaynaklanan tehlikeli burulma titreşimleri, hiçbir olumsuz etkinin beklenmeyeceği dönme hız aralıklarına aktarılabilir.

loading...